Actief voor Amstelveen: geef mbo'ers en hbo'ers ook kans op studentenwoning in Kronenburg

VLN Nieuws, Laurens Niezen

Amstelveen - De lokale politieke partij Actief voor Amstelveen vindt dat leerlingen van het mbo en hbo ook kans moeten kunnen maken op een woonplek in studentencampus Kronenburg-Uilenstede waar plannen liggen om diverse nieuwe (studenten-)woningen te bouwen.

Bij de behandeling van de gewijzigde plannen Gebiedsvisie Kronenburg-Uilenstede in de gemeenteraad van afgelopen woensdag, om te starten met de realisatie van 438 studentenwoningen, herinnerde fractievoorzitter Michel Becker de raad en college met een stemverklaring nog maar eens aan een door hem op 7 juli 2021 namens Actief voor Amstelveen ingediende en aangenomen motie.

De motie hield in dat de gemeente zich zal inspannen om studentenwoningen in Kronenburg metterdaad beschikbaar te krijgen voor jonge studenten wonende in Amstelveen, ook die hbo- en mbo-opleidingen volgen.  De partij riep ook op om tijdig, vóórdat de studentenwoningen gerealiseerd zijn, specifieke informatie aan jongeren in Amstelveen te verstrekken over de mogelijkheden om zich voor een dergelijk woning in te schrijven.  Actief voor Amstelveen werd daarin gesteund door VVD en D66, maar GroenLinks en SP waren tegen.

Studentenwoningen en short stay units
'Nadat de Raad van State eerdere plannen voor het bouwen van studentencampus Kronenburg met 2.500 studentenwoningen en circa 1.500 short stay eenheden op gronde van het Luchthavenbesluit (LIB) vernietigde, heeft de gemeente samen met het Rijk gezocht naar mogelijkheden om tot een aangepaste planontwikkeling te komen.  Het aangepaste bouwplan voorziet nu in de bouw van circa 3.642 short stay units (maximaal 6 maanden) en 438 studentenwoningen,'meldt Actief voor Amstelveen.

Geluidsbelasting
'Van deze short stay units zijn er circa 2000 geoormerkt voor omzetting naar studentenwoningen, indien het Rijk daaraan in de nabije toekomst medewerking verleent.  Het Rijk heeft wel als voorwaarde gesteld dat de mogelijke effecten van de geluidsbelasting op de gezondheid van de nieuwe bewoners van Kronenburg gemonitord worden en dat bouwkundige en stedenbouwkundige maatregelen worden getroffen om het geluid op en in de woningen maximaal te verminderen door geluid adoptief te bouwen en soundscaping (akoestische rapportage), toe te passen.'

VVGB
'De gemeente heeft in februari 2025 een aanvraag voor een verklaring van geen bedenkingen (VVGB) op het LIB ingediend voor de realisatie van de 438 studentenwoningen. De voor het project benodigde ruimtelijke procedures zijn in gang gezet en bij een voorspoedige afronding van de ruimtelijke ordeningsprocedures, kan de eerste sloop (Ballast Nedam gebouw) of start bouw in 2026 plaatsvinden,'aldus Actief voor Amstelveen.

Meer nieuws

Verkeer & Vervoer vandaag 11:43

A9-afrit (Zuid, 5) binnenkort dicht tot begin 2028: zo kom je in Stadshart Amstelveen

Amstelveen - De zuidelijke A9-afrit (5) richting Stadshart Amstelveen gaat binnenkort zeer langdurig dicht. Vanaf maandagochtend 26 oktober 2026 wordt een omleiding ingesteld die tot begin 2028 duurt. Buiten spitstijden komt dat volgens Rijkswaterstaat neer op zo'n 3 tot 5 extra minuten reistijd voor (auto-)verkeer dat komt uit Haarlem/Schiphol.

112 gisteren 13:43

Zeer grote brand in Aalsmeer: rookwolken van ver te zien

Aalsmeer - Een grote brand heeft maandagmiddag een loodsencomplex aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer compleet in de as gelegd. Bij de heftige brand - die rond 13.00 uur uitbrak en rond 16.00 uur onder controle was van de brandweer - werd een aantal explosies gehoord en in de omgeving moesten meerdere woningen worden ontruimd. 

Algemeen gisteren 09:00

Wonen en bouwen gaan hand in hand: wethoudersduo trekt samen op

Amstelveen - Het is geen geheim dat Amstelveen, net als zoveel gemeenten, voor forse uitdagingen staat als het opwonen en bouwen aankomt. De vraag naar geschikte woningen is in alle doelgroepen groot, de ruimte om te bouwen is schaars. Wethouders Lennart de Looze (Wonen, PRO) en Paul Slettenhaar (Ruimtelijke Ordening, VVD) trekken de komende jaren, met het coalitieakkoord als rode draad, samen op om die uitdagingen het hoofd te bieden.

Algemeen gisteren 08:19

Speciale parkeerplaatsen voor aangepaste fietsen bij Ziekenhuis Amstelland

Amstelveen - Patiënten en bezoekers die gebruikmaken van een aangepaste fiets kunnen deze voortaan dichtbij de ingang van Ziekenhuis Amstelland parkeren. Bij zowel de hoofd- als de achteringang zijn speciale parkeerplaatsen aangelegd voor mensen met een mobiliteitsbeperking. De nieuwe plekken werden op donderdag 8 oktober officieel in gebruik genomen tijdens de Week van de Toegankelijkheid.