Actief voor Amstelveen: geef mbo'ers en hbo'ers ook kans op studentenwoning in Kronenburg

VLN Nieuws, Laurens Niezen

Amstelveen - De lokale politieke partij Actief voor Amstelveen vindt dat leerlingen van het mbo en hbo ook kans moeten kunnen maken op een woonplek in studentencampus Kronenburg-Uilenstede waar plannen liggen om diverse nieuwe (studenten-)woningen te bouwen.

Bij de behandeling van de gewijzigde plannen Gebiedsvisie Kronenburg-Uilenstede in de gemeenteraad van afgelopen woensdag, om te starten met de realisatie van 438 studentenwoningen, herinnerde fractievoorzitter Michel Becker de raad en college met een stemverklaring nog maar eens aan een door hem op 7 juli 2021 namens Actief voor Amstelveen ingediende en aangenomen motie.

De motie hield in dat de gemeente zich zal inspannen om studentenwoningen in Kronenburg metterdaad beschikbaar te krijgen voor jonge studenten wonende in Amstelveen, ook die hbo- en mbo-opleidingen volgen.  De partij riep ook op om tijdig, vóórdat de studentenwoningen gerealiseerd zijn, specifieke informatie aan jongeren in Amstelveen te verstrekken over de mogelijkheden om zich voor een dergelijk woning in te schrijven.  Actief voor Amstelveen werd daarin gesteund door VVD en D66, maar GroenLinks en SP waren tegen.

Studentenwoningen en short stay units
'Nadat de Raad van State eerdere plannen voor het bouwen van studentencampus Kronenburg met 2.500 studentenwoningen en circa 1.500 short stay eenheden op gronde van het Luchthavenbesluit (LIB) vernietigde, heeft de gemeente samen met het Rijk gezocht naar mogelijkheden om tot een aangepaste planontwikkeling te komen.  Het aangepaste bouwplan voorziet nu in de bouw van circa 3.642 short stay units (maximaal 6 maanden) en 438 studentenwoningen,'meldt Actief voor Amstelveen.

Geluidsbelasting
'Van deze short stay units zijn er circa 2000 geoormerkt voor omzetting naar studentenwoningen, indien het Rijk daaraan in de nabije toekomst medewerking verleent.  Het Rijk heeft wel als voorwaarde gesteld dat de mogelijke effecten van de geluidsbelasting op de gezondheid van de nieuwe bewoners van Kronenburg gemonitord worden en dat bouwkundige en stedenbouwkundige maatregelen worden getroffen om het geluid op en in de woningen maximaal te verminderen door geluid adoptief te bouwen en soundscaping (akoestische rapportage), toe te passen.'

VVGB
'De gemeente heeft in februari 2025 een aanvraag voor een verklaring van geen bedenkingen (VVGB) op het LIB ingediend voor de realisatie van de 438 studentenwoningen. De voor het project benodigde ruimtelijke procedures zijn in gang gezet en bij een voorspoedige afronding van de ruimtelijke ordeningsprocedures, kan de eerste sloop (Ballast Nedam gebouw) of start bouw in 2026 plaatsvinden,'aldus Actief voor Amstelveen.

Meer nieuws

Wonen vandaag 09:55

Nieuwe woningen op plek van voormalige chocoladefabriek Martinez

Amstelveen - Als alle procedures voorspoedig verlopen, kan in 2027 de eerste paal worden geslagen voor de bouw van nieuwe woningen op de locatie van de voormalige chcoladefabriek van Martinez Chocolade op bedrijventerrein Legmeer in Amstelveen Zuid. Ook een naastgelegen kantoorpand aan de Bouwerij 46 gaat tegen de vlakte voor woningen: in totaal moeten er zo'n 500 woningen komen, waarvan 130 in de sociale sector.

Algemeen vandaag 09:15

CDA Amstelveen: 'Situatie rond lijn 25 wordt onhoudbaar'

Amstelveen - CDA Amstelveen vindt dat het college steviger moet optreden richting het GVB vanwege aanhoudende problemen op metrolijn 25 (Amstelveenlijn). Volgens de partij stapelen klachten van reizigers zich op en blijft verbetering uit.

Evenementen & Activiteiten vandaag 07:54

Schouwburg Amstelveen presenteert feestelijk kerstprogramma

Amstelveen - Schouwburg Amstelveen biedt rond de feestdagen een uitgebreid programma met theatervoorstellingen, concerten en familievoorstellingen. Van musicals en muziekoptredens tot circus en jeugdtheater: voor bezoekers van alle leeftijden is er in de kerstperiode volop keuze.

Algemeen gisteren 16:33

Sinterklaas bezoekt Ziekenhuis Amstelland en introduceert nieuwe mascotte Sammie

Amstelveen - Sinterklaas heeft vandaag, 4 december 2025, een feestelijk bezoek aan Ziekenhuis Amstelland gebracht. De Sint werd officieel welkom geheten door de Raad van Bestuur in de Centrale Hal. Medewerkers, patiënten en bezoekers waren uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en de Goedheiligman te verwelkomen.

Vrije Tijd, Recreatie & Natuur gisteren 15:25

Elsrijk lezing: De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais

Amstelveen - Auteur Jacobine van den Hoek zal tijdens een Elsrijklezing, op woensdag 17 december 2025 van 20.00-21.30 uur, vertellen over haar boek ’De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais’, de eerste vrouw van Napoleon.

Politiek 3 dec 2025 14:25

GroenLinks-PvdA zet GL-raadslid Fatumo Mahamed Farah op zijspoor: 'Was graag doorgegaan'

Amstelveen -  GroenLinks-raadslid Fatumo Mahamed Farah is teleurgesteld dat ze niet op de kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA is terug te vinden voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.  Farah stond in 2022 nog op plek 5 op de kandidatenlijst van GroenLinks, maar voor de komende verkiezingen – waar GroenLinks en PvdA voor het eerst als één lijst aan deelnemen – is ze gepasseerd.