AEB vindt na brand weer ruimte voor Amstelveens restafval

Amstelveen - Door een brand bij het Afval Energie Bedrijf (AEB) afgelopen weekend kon Amstelveens restafval tijdelijk niet meer worden verwerkt. De gemeente riep inwoners aanvankelijk via social media op het restafval tot woensdag thuis te bewaren, maar dat is niet meer nodig.

Door de brand bij het Afval Energie Bedrijf (AEB) in Amsterdam (daar wordt het Amstelveense restafval verwerkt) raakte de verwerking van Amstelveens restafval gestagneerd. 

Inmiddels heeft het AEB de beschikking over twee terreinen waar restafval opgeslagen kan worden. Daarom kan de gemeente Amstelveen weer restafval aanleveren en kunnen Amstelveners het restafval als vertrouwd in de ondergrondse containers deponeren.

Meer nieuws

Algemeen vandaag 10:55

De Verhalenkaravaan keert terug: de verbindende kracht van verhalen

Amstelveen -  Van 12 tot en met 15 februari 2026 staat Amstelland opnieuw in het teken van verhalen. De tweede editie van de Verhalenkaravaan, een initiatief van de Bibliotheek Amstelland, biedt vier dagen vol lezen, luisteren, beleven, vertellen en delen. Na het succes van de eerste editie begin 2025 is duidelijk: iedereen heeft een verhaal en elk verhaal verdient een podium.

Algemeen vandaag 09:00

Subsidieregeling Groen op Gebouwen: Amstelveense daken en gevels kleuren groen

Amstelveen - Groene daken en groene gevels maken gebouwen niet alleen koeler in de zomer, maar zorgen ook voor betere isolatie in de winter. Met de aantrekkelijke subsidieregeling Groen op Gebouwen helpt gemeente Amstelveen steeds meer particulieren, maar ook VvE’s, bedrijven en organisaties om voordelig groen op een gebouw aan te brengen. Een flink deel van de aanlegkosten wordt vergoed.

Algemeen gisteren 09:54

Drie ontwerpvoorstellen voor nieuw kunstwerk op Stadsplein: inwoners mogen kiezen

Amstelveen - De herinrichting van het Stadsplein is in volle gang. Het gebied wordt de komende periode omgevormd tot een groener en levendiger plein, waar ruimte is voor zowel ontspanning als evenementen. Onderdeel van de vernieuwing is de plaatsing van een nieuw kunstwerk. Drie kunstenaars hebben hiervoor een schetsontwerp gemaakt. Bewoners van Amstelveen en bezoekers van het Stadsplein kunnen in december en begin januari hun voorkeur doorgeven.

Algemeen gisteren 09:00

Pas op! Weer groot risico op geluk bij De Posthoorn

Amstelveen - ‘Toto 13. Zo begonnen we ooit met kansspelen. Iedereen kwam hier de handmatig ingevulde formulieren inleveren voor de lokale voetbalclubs,’ blikt Hans Poll van Cigo de Posthoorn terug in de tijd. Deze maand bestaat de door zijn vader opgestarte winkel aan de Van der Hooplaan alweer 66 jaar. In die tijd is bijzonder  veel veranderd, maar één ding niet: je bent bij De Posthoorn altijd welkom voor een extra kans op geluk.