De Bajes in 1966 en in 1924

Amstelveen vandaag & vroeger: De Bajes, Ouderkerkerlaan

Amstelveen - In de rubriek 'Amstelveen vandaag en vroeger' vergelijkt AmstelveenZ tijdsbeelden met elkaar. In deze aflevering reizen we terug naar gebouw De Bajes aan de Ouderkerkerlaan in 1966 en vergelijken we dat beeld vanuit ongeveer hetzefde fotostandpunt met het heden.    

De Bajes 1966

de bajes 1966 bb amstelveen.jpg

Het markante gebouw aan de Ouderkerkerlaan is meer dan 100 jaar oud. Het gebouw is van oorsprong een marechausseekazerne en werd in 1921 in gebruik genomen.  

De kazerne werd destijds gebouwd om onderdak te bieden aan de bereden politie en was uitgerust met twee cellen en paardenstallen. In de Tweede Wereldoorlog verloor het gebouw de marechausseefunctie en werd het gebouw een gemeentelijk politiebureau. Na de oorlog werd het aantal cellen uitgebreid en werden de stallen vervangen voor een garage.

Deze foto (uit de Amstelveense beeldbank) stamt uit 1996 en werd genomen door een politiefunctionaris, niet lang nadat de Amstelveense politie in 1965 een nieuw politiebureau in gebruik had genomen in het centrum en het gebouw even leeg stond.

De Bajes 2024

de bajes 1924 amstelveenz.jpg

Sinds 1966 is er flink wat veranderd. De dienst jeugdzaken van de gemeente vestigde zich er vanaf 1970 en later werd De Bajes een jongerencentrum met allerlei ruimtes, waaronder een sportgelegenheid. In een ander deel van het gebouw was maatschappelijk werk gevestigd.

Inmiddels is al bijna tien jaar op de begane grond van het gebouw het restaurant The WineKitchen at Sea gevestigd. Op de bovenste etage bevinden zich vergaderlocaties onder de noemer Bajes Boardrooms. Aan de achterzijde is in 2015 een nieuwe kantoorvilla gerealiseerd; het oude achtersteven van het gebouw was dermate vervallen dat het niet meer te redden viel. 

Meer oude foto's van Amstelveen

Volg ook de historische rubriek Amstelveen van voorheen op AmstelveenZ.nl: iedere zondagavond verschijnt er een nieuwe aflevering.


Meer nieuws

Algemeen gisteren 14:05

Receptiemedewerkers Amstelveense hotels ‘on tour’ door Amstelveen

Amstelveen - Dinsdag 25 maart gingen 14 frontoffice medewerkers van zeven verschillende Amstelveense accommodaties een middag langs bij een aantal toeristische highlights van Amstelveen. Ze bezochten onder andere Ron’s Gastrobar Indonesia, een van de restaurants aan de Amstelzijde, gingen met de fluisterboot door het Amsterdamse Bos en bezochten museum Jan. De tour eindigde bij de ANNA Kerk met een bezoek aan de brouwerij.  

Evenementen & Activiteiten gisteren 10:43

Taalparade: een feest van taal en meertaligheid

Amstelveen - Op zaterdag 5 april vindt de Taalparade plaats, een laagdrempelig, intercultureel evenement dat ouders inspireert om de taalontwikkeling van hun kinderen te stimuleren. 

Evenementen & Activiteiten 25 mrt 2025 13:01

Maand van de Filosofie bij de Bibliotheek Amstelland

Amstelveen - De maand april staat in het teken van de Maand van de Filosofie. De Bibliotheek Amstelland organiseert inspirerende evenementen waarin we samen nadenken over het thema 'Mij een zorg.' Wat betekent zorg? Voor wie zorgen we en hoe zorgen we voor onszelf? Van een filosofische wandeling tot een interactieve lezing en poëzieavond: dompel je onder in een maand vol inzichten en inspiratie.

Algemeen 25 mrt 2025 08:56

P60 zoekt senioren en jongeren voor gezamenlijke muzikale workshops

Amstelveen - P60 gaat senioren en junioren verbinden in project 22-66. In dit project maken Amstelveense jongeren en senioren samen muziek. Onder begeleiding van een professionele muzikant worden moderne popsongs bewerkt en samen uitgevoerd. Het project gaat van start in april en de aanmeldingen zijn nu open.