Amstelveen vraagt aandacht voor geweld jegens vrouwen en meisjes: ANNA oranje uitgelicht

Amstelveen - Amstelveners die maandagavond langs de ANNA kerk kwamen konden er niet omheen. De kerk is oranje aangelicht om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen en meisjes.

'We staan hier opnieuw met een oranje stoet vrouwen en medestanders om licht te brengen in deze donkere novembermaand,' sprak wethouder Floor Gordon. 'We laten ons horen en we laten ons zien, letterlijk!, sprak ze de aanwezigen toe die vanaf het raadhuis in een stoet naar de ANNA waren gelopen.

'Ieder jaar komen er meer mensen bij. Dat laat zien dat de beweging leeft en groeit', zegt Gordon. 'Ook in Nederland krijgen vrouwen te maken met fysiek, psychologisch en seksueel geweld, en sterft nog elke acht dagen een vrouw door geweld. Dat moet stoppen.' De wethouder lichtte de kerk aan na een voordracht van stadsdichter Nikki Szofia.

De gemeente doet ieder jaar mee met de wereldwijde campagne ‘Orange the World’. Ook in de rest van de stad zijn deze tijd oranje uitingen te zien, zoals posters. Onder de aanwezigen waren raadsleden, de soroptimisten, ambtenaren en een afvaardiging van het recent geopende vrouwencentrum in Amstelveen.

Jongens en mannen

Speciale aandacht is er dit jaar voor de rol van jongens en mannen. 'Want ondanks dat het overgrote deel van de daders man is, is het overgrote deel van de mannen géén dader,' zegt Gordon. 'We hebben mannen en jongens hard nodig om naast ons te staan en geweld tegen vrouwen te stoppen. Dus mannen, spreek je uit, kom in actie en sluit je aan.'

Feiten en cijfers

Wereldwijd heeft één op de drie vrouwen te maken met fysiek, psychisch en/of seksueel geweld In 2022 werden in Nederland 48 vrouwen vermoord. In 2021 waren dit er nog 38. In Nederland krijgt 53 procent van de vrouwen te maken met seksueel grensoverschrijdend gedrag Van de Nederlandse vrouwen heeft 73 procent seksuele intimidatie meegemaakt.

Op de foto: de soroptimisten en raadsleden en afvaardiging van het vrouwencentrum met wethouder Gordon tijdens het aanlichten van de kerk

Meer nieuws

Algemeen vandaag 16:33

Sinterklaas bezoekt Ziekenhuis Amstelland en introduceert nieuwe mascotte Sammie

Amstelveen - Sinterklaas heeft vandaag, 4 december 2025, een feestelijk bezoek aan Ziekenhuis Amstelland gebracht. De Sint werd officieel welkom geheten door de Raad van Bestuur in de Centrale Hal. Medewerkers, patiënten en bezoekers waren uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en de Goedheiligman te verwelkomen.

Vrije Tijd, Recreatie & Natuur vandaag 15:25

Elsrijk lezing: De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais

Amstelveen - Auteur Jacobine van den Hoek zal tijdens een Elsrijklezing, op woensdag 17 december 2025 van 20.00-21.30 uur, vertellen over haar boek ’De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais’, de eerste vrouw van Napoleon.

Politiek gisteren 14:25

GroenLinks-PvdA zet GL-raadslid Fatumo Mahamed Farah op zijspoor: 'Was graag doorgegaan'

Amstelveen -  GroenLinks-raadslid Fatumo Mahamed Farah is teleurgesteld dat ze niet op de kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA is terug te vinden voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.  Farah stond in 2022 nog op plek 5 op de kandidatenlijst van GroenLinks, maar voor de komende verkiezingen – waar GroenLinks en PvdA voor het eerst als één lijst aan deelnemen – is ze gepasseerd.

Politiek gisteren 13:37

Saloua Chaara nieuwe fractievoorzitter D66 Amstelveen

Amstelveen - De fractieleden van D66 Amstelveen hebben in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen Saloua Chaara (38) gekozen als fractievoorzitter. Haar aanwijzing volgt op het vertrek van Harmen van der Steenhoven (32) als fractievoorzitter.