Amstelveen wil minder afval en meer hergebruik met nieuw circulair programma

Wethouder Slettenhaar met een medewerker van de Grondbank Amstelveen. De Grondbank Amstelveen is een belangrijke schakel in de circulaire economie, want hier krijgt vrijkomende grond weer een duurzame bestemming.

Amstelveen - Minder afval, meer hergebruik van materialen en slimmer omgaan met grondstoffen. Dat zijn enkele belangrijke doelen uit het nieuwe Programma Circulaire Economie 2027-2030 dat de gemeente Amstelveen voorlegt aan de gemeenteraad. Zo moet in 2030 onder meer 60 procent van het huishoudelijk afval worden gerecycled.

Met het programma zet de gemeente de koers uit voor de komende vier jaar. Daarbij ligt de nadruk op het langer gebruiken van materialen, het voorkomen van afval en het stimuleren van hergebruik en reparatie. Ook wil Amstelveen vaker circulair inkopen en lokale initiatieven op dit gebied ondersteunen.

'Een circulaire economie kunnen we alleen samen realiseren. Met dit programma zetten we concrete stappen om grondstoffen langer te gebruiken en initiatieven uit de stad te ondersteunen', zegt wethouder Paul Slettenhaar (Circulaire Economie).

60 procent huishoudelijk afval recyclen

Amstelveen werkt toe naar een volledig circulaire economie in 2050, in lijn met de landelijke doelstelling. Voor 2030 zijn verschillende tussendoelen opgenomen. Zo wil de gemeente waar mogelijk circulair inkopen en moet het recyclingpercentage van huishoudelijk afval stijgen naar 60 procent.

Het nieuwe programma bouwt voort op initiatieven die al in Amstelveen lopen. Voorbeelden zijn projecten rond circulair textiel, de circulaire pop-ups in het Stadshart en verschillende repair- en deelinitiatieven. Ook wil de gemeente circulaire ondernemers verder stimuleren. Daarnaast wordt gewerkt aan een subsidieregeling voor circulaire projecten. Daarmee moet ruimte ontstaan voor nieuwe ideeën en initiatieven vanuit inwoners, ondernemers en organisaties in de stad.

Repareren, delen en hergebruiken

De gemeente wil de komende jaren nadrukkelijk samenwerken met inwoners, ondernemers, onderwijsinstellingen en maatschappelijke organisaties. Inwoners en ondernemers moeten onder meer worden geholpen om producten vaker te repareren, delen en hergebruiken.

Ook zet de gemeente haar eigen inkoopkracht in om de vraag naar circulaire producten en diensten te vergroten. Verder staan onder meer een circulair makersnetwerk, initiatieven tegen voedselverspilling en meer aandacht voor circulair bouwen bij gebiedsontwikkelingen en gemeentelijke projecten op de agenda.

De gemeenteraad moet zich nog over het Programma Circulaire Economie 2027-2030 uitspreken.

Meer nieuws

Wonen vandaag 14:33

BAN Towers Amstelveen: plan voor 159 appartementen

Amstelveen - Op de locatie van de Volvo Bangarage op bedrijventerrein Legmeer in Amstelveen Zuid bestaan  plannen voor de realisatie van 159 appartementen. De projectnaam: Ban Towers. 

Algemeen vandaag 13:12

Oud-burgemeester Bas Eenhoorn op bezoek: 'Ik houd Amstelveen nog steeds in de gaten'

Amstelveen - Voormalig waarnemend burgemeester van Amstelveen, Bas Eenhoorn, is vandaag met alle egards ontvangen door het College van B en W tijdens een bezoekje aan Amstelveen. Eenhoorn was tussen oktober 2017 en mei 2019 waarnemend burgemeester van de gemeente, een periode waarin hij indruk maakte door zijn enorme bestuurlijke kennis en ervaring.

Algemeen vandaag 12:56

Hekken rond onafgebouwde woning aan J.C. van Hattumweg na maandenlange stilstand

Amstelveen - Amstelveen heeft hekken laten plaatsen rond een onafgebouwde woning aan de J.C. van Hattumweg 110, waar de bouwwerkzaamheden al meer dan een halfjaar stilliggen. De eigenaar is volgens de gemeente niet bereikbaar en omwonenden maken zich zorgen over de situatie. Ook wordt onderzocht of de verleende omgevingsvergunning kan worden ingetrokken.

Algemeen vandaag 10:34

Wijkcentrum De Bolder viert 50-jarig bestaan met feestmaand

Amstelveen - Wijkcentrum De Bolder bestaat 50 jaar en viert dat de hele maand oktober met verschillende activiteiten. Het jubileum werd op donderdag 1 oktober officieel geopend in aanwezigheid van bezoekers, vrijwilligers en burgemeester Tjapko Poppens. De komende weken staat het wijkcentrum in het teken van ontmoeting, herinneringen en activiteiten voor de buurt.

Algemeen vandaag 09:00

Van keuken tot complete benedenverdieping: Philippo Keukens neemt steeds meer uit handen

Amstelveen / Aalsmeer - Aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer vind je Philippo Keukens. Hier kun je terecht voor binnen- en buitenkeukens, bijkeukens en maatwerk voor de rest van het interieur. Maar wie tegenwoordig een keuken bij Philippo koopt, kan er ook voor kiezen om een groot deel van de verbouwing en afwerking uit handen te geven.