AMSTELVEEN - Een inwoonster van Amstelveen heeft tijdens de Tweede Kamerverkiezingen twee keer kunnen stemmen, omdat zij twee stempassen had ontvangen. Dat meldt GeenStijl TV.
De Amstelveense is onlangs verhuisd vanuit het Gelderse Ermelo naar Amstelveen en ontving daardoor twee stempassen. De fout ligt bij gemeente Ermelo, zo maakte die gemeente bekend.
Menselijke fout
'De gemeente Ermelo betreurt het dat een voormalig inwoonster van de gemeente Ermelo voor de verkiezingen twee stempassen heeft ontvangen; eentje op haar oude adres in Ermelo en eentje op haar nieuwe in Amstelveen. Dit is het gevolg van een menselijke fout.'
Kiesbestand
Ermelo laat op Facebook weten: 'Op 30 januari wordt het kiesbestand samengesteld. De uitschrijving van de voormalig inwoonster van onze gemeente was pas na 30 januari geformaliseerd, waardoor zij nog in het kiesbestand van Ermelo zat. Iedereen die ná 30 januari tot aan de verzending van de stempassen uit dit kiesbestand moet worden gehaald (bijvoorbeeld n.a.v. een verhuizing of overlijden) komt op een lijst te staan. Vervolgens worden de kiespassen van deze lijst handmatig uit het verzendbestand gehaald. Hierbij is genoemde kiespas helaas over het hoofd gezien.'
Ongeldig
Samen met een verslaggeefster van GeenStijl ging de Amstelveense gisteren op pad om in zowel Ermelo als Amstelveen te stemmen en dat lukte zonder problemen. Om de verkiezingen niet in gevaar te brengen (dubbel stemmen is een vorm van fraude waardoor verkiezingen ongeldig kunnen worden verklaard) besloot ze een keer ongeldig te stemmen.