Amstelveen - De Amstelveense kunstenaar John Frank Hoekzema is geselecteerd om deel te nemen aan de prestigieuze London Art Biënnale 2025. Zijn werk zal van 16 tot en met 20 juli te zien zijn in The Chelsea Old Town Hall in Londen, tijdens de zevende editie van het internationale kunstspektakel.
Londen Art Biënnale
De London Art Biënnale, georganiseerd door de gerenommeerde Gagliardi Gallery uit Londen en Venetië, behoort tot de meest gerespecteerde kunstmanifestaties van het Verenigd Koninkrijk. In totaal tonen 350 kunstenaars uit 60 landen er hun werk aan een wereldwijd publiek van verzamelaars, critici en liefhebbers.
Sculptuur
Hoekzema exposeert in Londen met een realistische sculptuur van de iconische Britse televisiemaker Sir David Attenborough, wereldwijd bekend van zijn indrukwekkende natuurdocumentaires. Het werk is niet nieuw voor Londen: het werd eerder in 2023 tentoongesteld tijdens de expositie FACE van de Engelse Society of Portrait Sculptors.

Autodidact met internationale ambitie
John Frank Hoekzema (1966) is autodidact en werkt vanuit zijn atelier in Amstelveen. Zijn stijl kenmerkt zich door realisme, precisie en een sterke focus op karakter en expressie. Hij richt zich vooral op figuratieve beeldhouwkunst en portretkunst. Zijn portretten – zowel in brons als klei – worden gekenmerkt door een opvallende aandacht voor detail en emotie.
Naast zijn kunstenaarschap is Hoekzema actief binnen de Nederlandse kunstwereld als organisator van tentoonstellingen en deelnemer aan diverse nationale kunstevenementen. Zijn selectie voor de London Art Biënnale onderstreept zijn toenemende internationale erkenning.
Meer informatie over de London Art Biënnale is te vinden via www.londonartbiennale.org.