Amstelveen - Kunstdetective Arthur Brand is op zondag 15 februari een van de hoofdgasten van De Verhalenkaravaan in de Bibliotheek op Stadsplein. Tijdens deze themadag rond kunst en kunstcriminaliteit neemt hij bezoekers mee in de wereld van gestolen kunst, intriges en onverwachte ontdekkingen.
Gestolen kunstwerken
Een van de hoogtepunten is de lezing van Brand, die internationaal bekendstaat om zijn betrokkenheid bij de opsporing van gestolen kunstwerken. Hij vertelt over de manier waarop kunstdieven te werk gaan en waarom kunst zo’n aantrekkelijk doelwit is voor criminelen. Brand was onder meer betrokken bij de terugvinding van kunst uit het Westfries Museum en kunstschatten die ooit in het bezit waren van Adolf Hitler.
Kindereditie
Naast de lezing voor volwassenen is er ook een speciale kindereditie, waarin Brand jonge bezoekers meeneemt in de geheimen van kunstboeven. Daarnaast kunnen bezoekers zelf creatief aan de slag tijdens de schilderworkshop Meestervervalser en verhalen delen bij Bureau Boeiend, waar kunstwerken centraal staan die vooraf door het publiek zijn aangedragen.
Verhalenkaravaan
De activiteiten in Amstelveen maken deel uit van De Verhalenkaravaan, een initiatief van de Bibliotheek Amstelland dat van 12 tot en met 15 februari plaatsvindt in alle vestigingen. Het programma bestaat uit voorstellingen, lezingen en workshops rond verhalen in uiteenlopende vormen.
Voor leden van de bibliotheek zijn de activiteiten gratis, niet-leden betalen vijf euro per onderdeel. Voor alle activiteiten is vooraf aanmelden verplicht. Meer informatie en tickets zijn te vinden op verhalenkaravaan.nl.