Bezet: Amstelveense vrijmarktplekken Koningsdag

AMSTELVEEN - Vrijwel alle populaire vrijmarktplekken rond de Amsterdamseweg, Molenweg en het Oude Dorp zijn inmiddels afgetekend en afgeplakt voor Koningsdag 2015. Al jaren wordt in Amstelveen weken van tevoren begonnen met het fictief bezet houden van de lucratieve verkoopplekken.

Tienduizenden mensen bezoeken jaarlijks de Amstelveense vrijmarkten - en zeker bij mooi weer loopt het storm. Het aftekenen van de straat leidt jaarlijks tot discussies: vorig jaar werd in het Oude Dorp (tot onvrede van bewoners en gemeente) zelfs afgetekend met spuitbussen. Dit jaar zijn vooral krijt en tape in trek.

Regeltjes
Gemeente Amstelveen heeft voor Koningsdag 2015 diverse spelregels opgesteld. Zo is het aftekenen met spuitbussen verboden, is professionele handel niet toegestaan, evenals de verkoop van alcohol en etenswaren. De spelregels zijn hier te vinden.

Op de foto
In het Oude Dorp (Dorpsplein) zijn vrijwel alle goede vrijmarktplekken inmiddels vergeven. (Foto: AMSTELVEENZ)

Meer nieuws

Algemeen gisteren 09:54

Drie ontwerpvoorstellen voor nieuw kunstwerk op Stadsplein: inwoners mogen kiezen

Amstelveen - De herinrichting van het Stadsplein is in volle gang. Het gebied wordt de komende periode omgevormd tot een groener en levendiger plein, waar ruimte is voor zowel ontspanning als evenementen. Onderdeel van de vernieuwing is de plaatsing van een nieuw kunstwerk. Drie kunstenaars hebben hiervoor een schetsontwerp gemaakt. Bewoners van Amstelveen en bezoekers van het Stadsplein kunnen in december en begin januari hun voorkeur doorgeven.

Algemeen gisteren 09:00

Pas op! Weer groot risico op geluk bij De Posthoorn

Amstelveen - ‘Toto 13. Zo begonnen we ooit met kansspelen. Iedereen kwam hier de handmatig ingevulde formulieren inleveren voor de lokale voetbalclubs,’ blikt Hans Poll van Cigo de Posthoorn terug in de tijd. Deze maand bestaat de door zijn vader opgestarte winkel aan de Van der Hooplaan alweer 66 jaar. In die tijd is bijzonder  veel veranderd, maar één ding niet: je bent bij De Posthoorn altijd welkom voor een extra kans op geluk.

Algemeen 9 dec 2025 13:32

Na 20 jaar einde aan Amstelveenfonds: veel maatschappelijke projecten mogelijk gemaakt

Amstelveen - Na 20 jaar is er een einde gekomen aan het Amstelveenfonds. Dankzij financiële steun uit het fonds konden de afgelopen jaren talloze Amstelveense projecten tot stand komen. Per 2026 gaat het fonds verder als het Amstelveen Cultuurfonds. Het College van B en W bedankte de bestuursleden van het Amstelveenfonds met mooie woorden en een afscheidslunch.   

Algemeen 9 dec 2025 13:09

Amstelveen zoekt nieuwe stadsdichter

Amstelveen - De gemeente is op zoek naar een nieuwe stadsdichter die de komende twee jaar gedichten maakt over Amstelveen en haar inwoners. De stadsdichter schrijft minimaal tien gedichten per jaar en treedt op bij officiële gebeurtenissen in de stad.