Bijzondere colleges voor senioren in Amstelveen

Wethouder Marijn van Ballegooijen. [Beeld: Anko Stoffels]

Amstelveen – Stichting Oud Geleerd Jong Gedaan (OGJG) organiseert verschillende collegereeksen in Amstelveen. Momenteel wordt de reeks Robot Sapiens over kunstmatige intelligentie gegeven

Wat is een robot? En hoe werkt een zelfrijdende auto? Technologie speelt een steeds grotere rol in het dagelijks leven. Hoe zit dit precies? Tijdens de collegereeks Robot Sapiens: Een kijkje in de wereld van kunstmatige intelligentie, vertelt VU student-docente Selma van Stichting Oud Geleerd Jong Gedaan (OGJG) over de eerste robots en brengt zij het onderwerp dichterbij huis.

Geschiedenis

Deze collegereeks wordt gegeven in het Odensehuis Amstelveen, een inloophuis voor senioren met beginnende geheugenklachten, waar ook mantelzorgers welkom zijn. Het eerste college ging over de geschiedenis van kunstmatige intelligentie. Tijdens het tweede college van afgelopen woensdag werd technologie in het dagelijks leven besproken. Wethouder Marijn van Ballegooijen was hierbij aanwezig.

“Wij steunen als gemeente Amstelveen Stichting OGJG via het Innovatiefonds Zorg en Welzijn”, zegt Van Ballegooijen in een persbericht van de gemeente. “Mede dankzij deze steun kan Stichting OGJG in 2019 zo’n 40 colleges in Amstelveen organiseren. Het zijn colleges door jongeren voor ouderen. Voor mensen met dementie is het belangrijk mee te blijven doen. Daar kunnen deze colleges aan bijdragen.”

Vakgebied

Voor leergierige senioren organiseert Stichting OGJG door studenten en docenten gegeven colleges in verzorgingshuizen, buurtcentra en bibliotheken. In een reeks van vier opzichzelfstaande wekelijkse colleges duiken de deelnemers in een bepaald vakgebied.

Meer nieuws

Sport vandaag 09:00

WK op eigen water: Tinka Offereins over de thuiswedstrijd op de Bosbaan

Amstelveen - Deze zomer staat het Amsterdamse Bos volledig in het teken van topsport. In augustus strijden de beste hockeyers ter wereld om de wereldtitel in het Wagener Stadion, terwijl een paar honderd meter verderop op de Bosbaan ruim 1200 roeiers uit zo’n zestig landen in actie komen tijdens het WK Roeien. Een sportzomer zoals Amstelveen die nog niet eerder heeft meegemaakt.

Politiek gisteren 13:26

Mariska Wilschut (D66) waakt ervoor om gewend te raken aan het politieke systeem

Amstelveen - Het is een goede traditie bij D66 Amstelveen om partijleden in de vakantieperiode zomercolumns te laten schrijven. Mariska Wilschut blikt terug op haar eerste 100 dagen als raadslid. Ze probeert zoveel mogelijk haar blik van buiten te behouden: 'Ik wil nooit zo gewend raken aan het systeem dat ik vergeet hoe het eruitziet voor iemand die er niet iedere woensdagavond zit'.  

Algemeen 9 jul 2026 11:16

Ontdek de verborgen verhalen van Zorgvlied tijdens zomerse rondleiding

Amstelveen - Begraafplaats Zorgvlied is een van de bekendste en meest bijzondere begraafplaatsen. Het fraaie gedenkpark, de rijke historie, de architectuur en monumenten, de verborgen verhalen en de bijzondere flora en fauna kunnen op zondag 19 juli 2026 worden ontdekt via een gratis te volgen rondleiding die wordt gegeven door een ervaren gids. 

Sport 8 jul 2026 16:30

Zwemvierdaagse in De Meerkamp kent enthousiaste start en is in volle gang

Amstelveen - De Zwem4daagse in De Meerkamp is momenteel in volle gang. Dinsdagmiddag ging de zwemvierdaagse feestelijk van start. Wethouder Floor Gordon (Sport, D66) verrichtte samen met voetbalinfluencer en keeper Koen Zitoen van Touzani TV de officiële opening, in aanwezigheid van directeur AmstelveenSport Heleen van Ketwich Verschuur en oud-profvoetballer en medewerker van AmstelveenSport Robbert Schilder.