112

Bouwmaterialen Uithoornlijn in vlammen op

VLN Nieuws, Laurens Niezen

Uithoorn – In Uithoorn  zijn bij een brand in de vroege ochtend van dinsdag op woensdag diverse bouwmaterialen ten behoeve van de aanleg van de nieuwe Uithoornlijn in vlammen opgegaan.

De forse brand woedde aan de Boerlagelaan in Uithoorn, waar gewerkt wordt aan de nieuwe tramlijn. De eerste melding kwam om kwart voor vier vannacht binnen.

Eenmaal ter plaatse bleek het te gaan om dempingmateriaal dat in de fik stond. De brandweer moest al snel opschalen naar middelbrand en kwam met meerdere voertuigen ter plaatse. Een waterkanon van een schuimblusvoertuig uit Amstelveen is ook ingezet om de brand te blussen.

LAURENS-NIEZEN-VLN-NIEUWS_Brand-Uithoorn-deel1-9-van-9.jpg
Foto's, VLN Laurens Niezen

Een deel van een schuttingwand is verloren gegaan en ook een bouwkeet van aannemer Dura Vermeer liep schade op. Het is onduidelijk hoe de brand is ontstaan. Er raakte voor zover bekend niemand gewond.

Meer nieuws

Kunst & Cultuur vandaag 10:54

Japanse kunstenaar Kishio Suga schenkt installatie aan Museum Cobra

Amstelveen - Museum Cobra heeft een bijzondere aanwinst aan de collectie toegevoegd. De Japanse kunstenaar Kishio Suga heeft zijn installatie Continuous Existence—A (1977/2025) geschonken aan het museum. De schenking volgde na afloop van zijn solotentoonstelling Where Both Sides Meet, die van 28 juni tot en met 26 oktober 2025 te zien was en zijn eerste solopresentatie in Nederland markeerde.

Algemeen vandaag 09:42

Culturele makers kunnen idee pitchen bij KickASS Amstelveen

Amstelveen - Inwoners en makers uit Amstelveen kunnen ook in 2026 weer subsidie aanvragen voor culturele initiatieven via KickASS (Amstelveen Subsidie Speeddates). Tijdens deze speeddates krijgen deelnemers de kans hun idee te pitchen aan een deskundig panel. De eerste editie van dit jaar vindt plaats op maandag 2 maart in Wijkcentrum De Bolder.

Algemeen vandaag 08:42

Leerlingen ontvangen kinderboek Monsterstation op het raadhuis

Amstelveen - Leerlingen van basisschool De Zwaluw hebben afgelopen vrijdag op het Raadhuis de drie delen van het kinderboek Monsterstation ontvangen. De boeken werden overhandigd door de Amstelveense schrijver Johan Elfner en wethouder Herbert Raat (cultuur).

Algemeen vandaag 08:21

Bibliotheek Amstelland biedt tijdelijke actie: gratis toegang tot Verhalenkaravaan

Amstelveen - De Bibliotheek Amstelland start deze maand een tijdelijke kennismakingsactie voor niet-leden. Zij kunnen twee maanden lid worden voor de prijs van één maand (€4,50) en krijgen daarmee onder meer gratis toegang tot alle activiteiten van de Verhalenkaravaan, die plaatsvindt van donderdag 12 tot en met zondag 15 februari.

Wonen gisteren 16:52

Amstelveen zet in op extra woningen bovenop bestaande flats: speciale 'Optoptop' voor VvE's

Amstelveen – Voor Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) in Amstelveen die willen onderzoeken of er mogelijkheden zijn om extra woningen toe te voegen op hun appartementencomplex (ook wel 'optoppen' genoemd) organiseert gemeente Amstelveen op 6 maart 2026 een zogenoemde ‘Optoptop’. Tijdens deze bijeenkomst in het raadhuis krijgen VvE’s informatie over techniek, ruimtelijke kaders, financiering en verduurzaming.