Brug Ouderkerk na aanpassingen weer volledig in gebruik: ook voor scheepvaart

Brug Ouderkerk

Amstelveen / Ouderkerk - Na diverse aanpassingen en na meerdere testen, kan Brug Ouderkerk weer volledig bediend worden. Het wegverkeer kon op 14 mei al gebruik maken van de brug na de laatste storing, vandaag (donderdag 16 mei) is ook de stremming voor scheepvaart hoger dan 2.90 meter opgeheven.  

Op 13 mei 2024 raakte Brug Ouderkerk niet voor het eerst in storing. Het bleek dat de brug klemde tijdens het sluiten, waardoor de brugklep niet volledig naar beneden ging. Dat hield vermoedelijk verband met de warmte die dag: de brug werd daarna tijdelijk gekoeld met water.

Ook op 2 mei was de brug al in storing geraakt door de warmte. Toen werden ook aanpassingen gedaan aan de brug en in de kelder van de brug, maar op 13 mei ontstond opnieuw een storing.

Na de laatste storing van 13 mei zijn er opnieuw aanpassingen gedaan en zou de brug voorlopig weer naar behoren moeten werken: de bediening is momenteel weer op orde. Ook alle scheepvaart kan dus weer gebruik maken van de route over De Amstel.

Meer nieuws

Algemeen gisteren 17:25

Ziekenhuis Amstelland klaar voor de toekomst: neem een kijkje achter de schermen op 27 september

Amstelveen - Op zaterdag 27 september is iedereen welkom om een kijkje achter de schermen te nemen bij Ziekenhuis Amstelland. Tussen 10.00 en 15.00 uur organiseert het ziekenhuis een open dag vol verrassingen, demonstraties en persoonlijke ontmoetingen met zorgprofessionals. En terwijl het ziekenhuis zich voorbereidt op deze feestelijke dag, zijn er ook op andere vlakken mooie resultaten te vieren. Van financiële gezondheid tot toekomstgerichte samenwerking: Ziekenhuis Amstelland is volop in beweging.

Algemeen gisteren 11:39

PvdA zet stap naar toegankelijke digitale dienstverlening met AI-chatbot

Amstelveen - De gemeenteraad van Amstelveen heeft vorige week woensdag met 32 stemmen voor en 4 tegen ingestemd met een motie van burgerraadslid Maher Shehna (PvdA) en mede-indiener Gert Jan Slump (GroenLinks). De motie roept het college op om te onderzoeken of een AI-chatbot kan bijdragen aan een toegankelijkere en gebruiksvriendelijkere digitale dienstverlening via de gemeentelijke website.

Sport gisteren 09:06

De Beweegbus trekt weer de wijken in: vier weken lang buitenspelen in de zomervakantie

Amstelveen - De zomervakantie is officieel gestart in de regio. Kinderen die niet op vakantie gaan hoeven zich niet te vervelen. Van maandag 28 juli tot en met vrijdag 22 augustus kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar elke doordeweekse dag in de ochtend van 10.00 tot 12.30 uur en middag van 13.30 tot 16.00 uur buitenspelen met de sport- en spelmaterialen van de Beweegbus.

Algemeen 13 jul 2025 11:22

GroenLinks pleit voor gratis condooms voor jongeren

Amstelveen - GroenLinks Amstelveen heeft de gemeenteraad voorgesteld om eenmalig gratis condooms uit te delen. Dat zou moeten gebeuren op de Internationale Dag van de Seksuele Gezondheid (4 september), in bijvoorbeeld P60 of op Uilenstede.