AMSTELVEEN - Het Amstelveense College van B & W verkent de mogelijkheden om Amstelveen te transformeren tot een ‘Smart City’. Mede om die reden werd een bezoek gebracht aan het ICT-bedrijf Atos.
Een smart city is een stad die een hoge kwaliteit van leven weet te garanderen door samenwerking tussen gemeenten, bedrijven, inwoners en kennisinstellingen op het gebied van slimme digitale technologie, maar ook ophet gebied van traditionele infrastructuur, architectuur, menselijk kapitaal en sociaal kapitaal.
Atos is voorloper in digitale ontwikkelingen en toonaangevend in digitale transformatie. Tijdens het bedrijfsbezoek aan Atos heeft het college diverse vraagstukken verkend die een digitale transformatie met zich meebrengt. Atos heeft veel expertise op dit terrein.
Atos is Europees leider in Big Data, Cybersecurity, High Performance Computing en Digital Workplace. Het bedrijf bedient verschillende marktsectoren zoals Defensie, Financiële dienstverlening, Gezondheidszorg, Manufacturing, Media en Nutsvoorzieningen, Publieke Sector, Retail, Telecom en Transport