Amstelveen - Op het dak van een woning aan de Stationsstraat in het Oude Dorp is aan het eind van de middag brand ontstaan. Bewoners werden gealarmeerd door een rookmelder en konden zodoende snel ingrijpen en de brandweer alarmeren.
In heel Amstelveen was vandaag sprake van een brandlucht door de grote natuurbrand in Gelderland, maar in de Stationsstraat kwam die brandlucht ook van het dak van woning, waar dakdekkers eerder in de middag aan het werk waren geweest.
Rookmelder
Zo'n twee uur nadat de dakdekkers weg waren ging in een van de woningen plotseling een rookmelder af. Bij eerste inspectie leek er niets aan de hand, maar opeens zagen bewoners toch rookwolken van het dak komen. Daarop bestreden de bewoners met behulp van enkele anderen eerst zelf de brand met emmers water en werd de brandweer gealarmeerd.
Uitendelijk bleef de brand daardoor beperkt en had de toegesnelde brandweer alles snel onder controle. Bij de brand is niemand gewond geraakt, wel was er sprake van waterschade in de getroffen woning. Tijdens de bluswerkzaamheden werd de Stationsstraat afgesloten.