Der Bogen verkozen tot Lelijkste kunstwerk van Nederland
AMSTELVEEN – Het kunstwerk ‘Der Bogen’ op het Amstelveense Stadsplein is door Radio 538 verkozen tot ‘Lelijkste Kunstwerk van Nederland.’
Het werk van kunstenaar Armando kreeg de afgelopen weken de meeste stemmen van in totaal 10 genomineerde kunstwerken uit heel Nederland.
Het kunstwerk, dat in juni 2015 werd onthuld, kostte 320.000 euro. Een deel daarvan werd bekostigd door kunstwerken uit de kelders van het raadhuis te verkopen. Veel Amstelveners bestempelen het kunstwerk als een levensgrote drol.
Gemeente Amstelveen vatte de uitverkiezing sportief op en ontving de prijs behorend bij de uitverkiezing vrijdagochtend op ludieke wijze. Hoofd Communicatie van gemeente Amstelveen, Annette Cornelisse, wilde de prijs (een gekleide regenboog) graag kussend met Jelte van der Goot van 538 (onder het kunstwerk) ontvangen. Burgemeester Mirjam van 't Veld deed eerder via Twitter een kus-oproep onder Der Bogen en kreeg daar veel positieve reacties op.
Annette Corneliise en Jelte van 538, vrijdagochtend op het Stadsplein