112

Feest in Amstelveen loopt totaal uit de hand: meerdere aanhoudingen

Davey Photography, Davey Baas (Archief)

Amstelveen - Een feest op bedrijventerrein Legmeer in Amstelveen is in de nacht van zaterdag op zondag flink uit de hand gelopen. Een (grote) groep bezoekers die toegang tot het feest was geweigerd, zocht de confrontatie met beveiligers en later ook met de politie.

De onrust begon rond middernacht na een melding van ongeregeldheden voor de deur van een partycentrum op  bedrijventerrein Legmeer, waarbij minimaal een persoon gewond was geraakt.

Al snel werd vanwege de heersende onrust een groot aantal politie-eenheden naar de locatie gestuurd. Eenmaal ter plaatse, rond half een, trof de politie een groep van zo'n honderd man buiten aan.

112_feest_amstelveen_dpdb_vechtpartij.jpg

De onrust was ontstaan omdat tientallen bezoekers de toegang tot het feest was geweigerd en vervolgens binnen probeerden te komen door geweld te gebruiken tegen beveiligers. De massaal opgekomen politie, uitgerust met wapenstokken, moest meerdere keren een linie vormen om de onruststokers te verdrijven en het publiek op afstand te houden.

Nadat de situatie enigszins onder controle leek, escaleerde de situatie later in de nacht opnieuw - en flink ook. Rond half drie vannacht moesten opnieuw veel politie-eenheden naar het bedrijventerrein uitrukken.

112_feest_Amstelveen_vln1.jpg
Foto: VLN Nieuws

De flinke groep onruststokers had zich, tot het feest was afgelopen, al die tijd opgehouden in de omgeving. Een deel van de groep toog na het feest richting de tramhalte aan de Sacharovlaan in Westwijk en zocht daar met grof geweld de confrontatie met de politie, door hen te bekogelen met onder andere stenen, stoeptegels en glaswerk. Daarbij raakte een agent gewond en langs het traject van de Amstelveenlijn sneuvelden diverse tram- en bushokjes.

De politie schaalde daarop de inzet nog verder op. Diverse raddraaiers sloegen bij de komst van de politie-versterkingen op de vlucht. De politie wist mede met behulp van een politie-helikopter een flink aantal verdachten in de boeien te slaan, zowel op het bedrijventerrein als in de naastgelegen wijk Westwijk.

112-feest_Amstelveen_vln_vechtpartij.jpg
Foto: VLN Nieuws

Er zijn uiteindelijk 24 onruststokers aangehouden, de politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Enkele personen verzetten zich dusdanig, dat er geweld toegepast moest worden bij de aanhoudingen.  

Meer nieuws

Wonen vandaag 09:55

Nieuwe woningen op plek van voormalige chocoladefabriek Martinez

Amstelveen - Als alle procedures voorspoedig verlopen, kan in 2027 de eerste paal worden geslagen voor de bouw van nieuwe woningen op de locatie van de voormalige chcoladefabriek van Martinez Chocolade op bedrijventerrein Legmeer in Amstelveen Zuid. Ook een naastgelegen kantoorpand aan de Bouwerij 46 gaat tegen de vlakte voor woningen: in totaal moeten er zo'n 500 woningen komen, waarvan 130 in de sociale sector.

Algemeen vandaag 09:15

CDA Amstelveen: 'Situatie rond lijn 25 wordt onhoudbaar'

Amstelveen - CDA Amstelveen vindt dat het college steviger moet optreden richting het GVB vanwege aanhoudende problemen op metrolijn 25 (Amstelveenlijn). Volgens de partij stapelen klachten van reizigers zich op en blijft verbetering uit.

Evenementen & Activiteiten vandaag 07:54

Schouwburg Amstelveen presenteert feestelijk kerstprogramma

Amstelveen - Schouwburg Amstelveen biedt rond de feestdagen een uitgebreid programma met theatervoorstellingen, concerten en familievoorstellingen. Van musicals en muziekoptredens tot circus en jeugdtheater: voor bezoekers van alle leeftijden is er in de kerstperiode volop keuze.

Algemeen gisteren 16:33

Sinterklaas bezoekt Ziekenhuis Amstelland en introduceert nieuwe mascotte Sammie

Amstelveen - Sinterklaas heeft vandaag, 4 december 2025, een feestelijk bezoek aan Ziekenhuis Amstelland gebracht. De Sint werd officieel welkom geheten door de Raad van Bestuur in de Centrale Hal. Medewerkers, patiënten en bezoekers waren uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en de Goedheiligman te verwelkomen.

Vrije Tijd, Recreatie & Natuur gisteren 15:25

Elsrijk lezing: De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais

Amstelveen - Auteur Jacobine van den Hoek zal tijdens een Elsrijklezing, op woensdag 17 december 2025 van 20.00-21.30 uur, vertellen over haar boek ’De roos van Napoleon, Joséphine de Beauharnais’, de eerste vrouw van Napoleon.

Politiek 3 dec 2025 14:25

GroenLinks-PvdA zet GL-raadslid Fatumo Mahamed Farah op zijspoor: 'Was graag doorgegaan'

Amstelveen -  GroenLinks-raadslid Fatumo Mahamed Farah is teleurgesteld dat ze niet op de kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA is terug te vinden voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.  Farah stond in 2022 nog op plek 5 op de kandidatenlijst van GroenLinks, maar voor de komende verkiezingen – waar GroenLinks en PvdA voor het eerst als één lijst aan deelnemen – is ze gepasseerd.