Groene rotondes Beneluxbaan bijna gereed
Amstelveen - De beplanting van de drie rotondes van de Beneluxbaan is in volle gang. Het beton maakt plaats voor groen volgens een specifiek kleurenthema. Wethouder Floor Gordon (groen) nam op 18 maart samen met groenmedewerker Jeroen Andrea een kijkje bij de rotonde bij Zonnestein. Deze week krijgt de rotonde bij de Sportlaan de nieuwe beplanting.
Bij de rotonde ter hoogte van de Rembrandtweg wordt specifiek gekozen voor warme kleuren geïnspireerd op schilder Rembrandt, bij Zonnestein is voor zonnig geel gekozen en aan de Sportlaan gaat oranje de boventoon voeren.
Floor Gordon: 'We verbeteren hier het oorspronkelijke ontwerp. Groen past beter bij Amstelveen. Het vergroot de biodiversiteit en het maakt de omgeving aantrekkelijker'.
Het project sluit aan bij de groene ambities van Amstelveen om de leefomgeving verder te vergroenen. De nieuwe beplanting heeft als bijkomend gunstig effect dat het doorzicht over de rotondes heen wordt beperkt, waardoor verkeersdeelnemers minder snel worden afgeleid. Daarnaast vermindert de hinderlijke spiegeling van het licht van koplampen in de glazen wanden. Een deel blijft verhard, zodat bedrijfswagens er kunnen staan bij onderhoud aan technische installaties én de beplanting.