AMSTELVEEN Juf Marga van groep 5 van de Piet Heinschool in Amstelveen mag zich de 'Superjuffie' van Amstelveen en omstreken noemen. Op basis van inzendingen van de kinderen werd de juf vanmiddag (1 juli) gekozen en kreeg zij uit handen van de Amstelveense wethouder van Onderwijs en Cultuur Maaike Veeningen het bijbehorende prijzenpakket overhandigd.
"Overweldigend", noemde Ada Ruiter van de organiserende boekhandel Venstra de honderden reacties van kinderen. "Een geweldig succes en zo mooi om te zien wat al die kinderen schrijven over hun juf en meester. Soms zelfs heel ontroerend. We hebben voornamelijk gekeken naar de reden die de kinderen gaven, waarom hun juf of meester moest worden gekozen." Dit jaar was de overmacht van de juffen extreem. Maar, zo stelt Ada Ruiter: "Volgend jaar gaan we zeker proberen ook een Supermeester te laten kiezen."
[caption id="attachment_1428" align="alignleft" width="300"] De drie genomineerden voor Superjuffie van Amstelveen en omgeving met (v.l.n.r.) juf Sanne, juf Marga en juf Barbarella.[/caption]
'Stiekem'
Juf Marga werd door haar meegekomen kinderen uit de klas luidkeels bejubeld, toen wethouder Veeningen de winnares bekendmaakte. "Geweldig lief van ze en dan moet je weten dat ik zelf helemaal van niets wist. Ik hoorde er pas van, toen ik werd uitgenodigd om hierheen te komen", reageerde juf Marga, die met name werd geroemd omdat ze tijdens het buitenspelen regelmatig met de kinderen meespeelt. Ze moest het opnemen tegen juf Sanne (OBS De Zuidooster in Aalsmeer) en juf Barbarella (groep 5 Brede School Rembrandt, Amstelveen). "Alleen al het feit dat ze hier staan, maakt ze alledrie winnaars", feliciteerde de wethouder de genomineerden.
Het drietal juffen kreeg naast de traditionele bloemen namens Venstra een boekenpakket. De winnares werd ook nog eens verrast met een boekenbon en een smakelijk pakket.
BIJ DE COVERFOTO: Superjuf Marga van de Piet Heindschool (groep 5) en wethouder Maaike Veeningen (rechts).