Laatste fasen Nieuw Eilands’ Eigen in De Scheg officieel van start

Marjan Sins Fotografie

Amstelveen - De bouw van de laatste fasen van het woningbouwproject Nieuw Eilands’ Eigen in De Scheg-Oost is op donderdag 3 juli feestelijk van start gegaan. Met het plaatsen van een gepersonaliseerde beganegrondvloer, waarop aanwezigen hun naam mochten schrijven, markeerden wethouder Floor Gordon, COO van VORM Michiel de Vries en toekomstige bewoners het symbolische begin van de bouw.

Het project is onderdeel van de nieuwbouwwijk De Scheg in Amstelveen, die uiteindelijk 1400 woningen zal tellen verdeeld over drie deelgebieden: Oost, Midden en West. In De Scheg-Oost realiseert ontwikkelende bouwer VORM in totaal 152 woningen, verspreid over drie van de vijf kunstmatige eilanden die zijn aangelegd in de Noorder Legmeerpolder.

Succesvol

De eerste fase, bestaande uit 87 woningen, ging eerder dit jaar al van start. Dankzij succesvolle verkoopresultaten, onherroepelijke vergunningen en de levering van kavels aan particuliere kopers, kon nu ook begonnen worden met de bouw van de resterende drie fasen. Deze bestaan uit 3 vrijstaande woningen, 34 twee-onder-een-kapwoningen en 28 rijwoningen.

Wethouder Floor Gordon sprak tijdens de bijeenkomst haar trots uit over het project: 'Met de start van de laatste fasen van Nieuw Eilands’ Eigen zetten we opnieuw een mooie stap in de realisatie van De Scheg. Dit project laat zien hoe we in Amstelveen op een duurzame en doordachte manier nieuwe woonwijken ontwikkelen, met oog voor kwaliteit, natuur en leefomgeving. Het is bijzonder om te zien hoe deze eilandenwijk nu echt tot leven komt. Een plek waar mensen straks met veel plezier zullen wonen.'

Ook VORM-COO Michiel de Vries benadrukte de samenwerking: 'We zijn enorm trots dat we samen met onze partners en kopers deze volgende mijlpaal hebben bereikt.. Dat we nu ook de resterende fasen van Nieuw Eilands’ Eigen kunnen starten, is een fantastisch resultaat van het gezamenlijke vertrouwen, doorzetten en de betrokkenheid. Met de start van deze laatste fasen komt de droom van wonen op een Amstelveens eiland voor steeds meer mensen dichterbij.'

Met de feestelijke handeling is de afronding van het eilandproject een stap dichterbij. Nieuw Eilands’ Eigen biedt een unieke woonomgeving met water, groen en ruimte, midden in Amstelveen.

Groene, waterrijke wijk

De eilandopzet heeft de stedenbouwkundigen geïnspireerd tot een groene, waterrijke wijk. De zuidzijde van het gebied wordt ingevuld met een groene randzone. Het eerste bouwplan is gerealiseerd op het eiland The Hamptons. De overige bouwfasen worden verdeeld over nog twee eilanden, Manhattan en Lofoten. Elk eiland heeft een eigen identiteit meegekregen, maar zijn wel verbonden met elkaar als één wijk. 

Natuur- en speeleiland en ‘vogeleiland’

Naast de drie ‘bewoonde’ eilanden zijn er twee eilanden zonder huizen. Het eerste eiland wordt ingericht als natuur- en speeleiland, het vijfde eiland is exclusief het domein van flora en fauna, met name weidevolgels. Vanzelfsprekend kent de wijk een heel duurzame opzet. Woningen zijn bijna energieneutraal, voorzien van zonnepanelen en vloerverwarming en -koeling en enkele woningen zijn voorzien van groene daken. Daarmee is het wooncomfort vergaand geoptimaliseerd. De eerste ‘eilandbewoners’ kunnen er al in het tweede kwartaal van 2026  hun intrek nemen.

Officiële handeling met alle bewoners en gasten

Alle toekomstige bewoners en gasten werden betrokken bij de officiële handeling. Die bestond uit het opschrijven van een wens op de begane grondvloer van een woning. Wethouder Floor Gordon van gemeente Amstelveen en COO van VORM Michiel de Vries brachten vervolgens klemmen aan op de vloer waarna deze naar bouwnummer 91 verhuisde, in een regen van confetti. 

Meer nieuws

Algemeen vandaag 10:55

De Verhalenkaravaan keert terug: de verbindende kracht van verhalen

Amstelveen -  Van 12 tot en met 15 februari 2026 staat Amstelland opnieuw in het teken van verhalen. De tweede editie van de Verhalenkaravaan, een initiatief van de Bibliotheek Amstelland, biedt vier dagen vol lezen, luisteren, beleven, vertellen en delen. Na het succes van de eerste editie begin 2025 is duidelijk: iedereen heeft een verhaal en elk verhaal verdient een podium.

Algemeen vandaag 09:00

Subsidieregeling Groen op Gebouwen: Amstelveense daken en gevels kleuren groen

Amstelveen - Groene daken en groene gevels maken gebouwen niet alleen koeler in de zomer, maar zorgen ook voor betere isolatie in de winter. Met de aantrekkelijke subsidieregeling Groen op Gebouwen helpt gemeente Amstelveen steeds meer particulieren, maar ook VvE’s, bedrijven en organisaties om voordelig groen op een gebouw aan te brengen. Een flink deel van de aanlegkosten wordt vergoed.

Algemeen gisteren 09:54

Drie ontwerpvoorstellen voor nieuw kunstwerk op Stadsplein: inwoners mogen kiezen

Amstelveen - De herinrichting van het Stadsplein is in volle gang. Het gebied wordt de komende periode omgevormd tot een groener en levendiger plein, waar ruimte is voor zowel ontspanning als evenementen. Onderdeel van de vernieuwing is de plaatsing van een nieuw kunstwerk. Drie kunstenaars hebben hiervoor een schetsontwerp gemaakt. Bewoners van Amstelveen en bezoekers van het Stadsplein kunnen in december en begin januari hun voorkeur doorgeven.

Algemeen gisteren 09:00

Pas op! Weer groot risico op geluk bij De Posthoorn

Amstelveen - ‘Toto 13. Zo begonnen we ooit met kansspelen. Iedereen kwam hier de handmatig ingevulde formulieren inleveren voor de lokale voetbalclubs,’ blikt Hans Poll van Cigo de Posthoorn terug in de tijd. Deze maand bestaat de door zijn vader opgestarte winkel aan de Van der Hooplaan alweer 66 jaar. In die tijd is bijzonder  veel veranderd, maar één ding niet: je bent bij De Posthoorn altijd welkom voor een extra kans op geluk.