Meer geld voor beeldende kunst in Amstelveen dankzij bouwprojecten

Meer geld voor beeldende kunst in Amstelveen dankzij bouwprojecten Foto: Olifantje op het Westwijkplein

Amstelveen - Bij gemeentelijke bouwprojecten in Amstelveen, zowel nieuwbouw als renovatie, wordt vanaf komend jaar een percentage van de bouwkosten besteed aan beeldende kunst.


- Lees verder onder deze advertentie -

De percentageregeling is een initiatief van GroenLinks. De partij kreeg unaniem steun voor het voorstel in de meest recente gemeenteraadsvergadering.

Raadslid Stieneke Kruijer: ‘Een dergelijke regeling is bij de rijksoverheid heel gebruikelijk. Ook bestaat de percentageregeling  al in verschillende gemeenten. Met dit geld kunnen (bij voorkeur Amstelveense, red) kunstenaars opdrachten krijgen voor kunstwerken bij of in de gebouwen.’

In de praktijk blijkt volgens GroenLInks dat een dergelijke percentageregeling een handig instrument is om beeldende kunst te financieren: ‘Kunstwerken in de buitenruimte dragen positief bij aan de leefbaarheid van onze gemeente en de identiteit van de stad. De gemeente kan zelf beslissen vanaf welk bedrag de regeling geldt en een maximum bepalen voor de afdracht. Ook de hoogte van het percentage is een keuze van de gemeente.’

De regeling versterkt volgens GroenLinks de kwaliteit van de gebouwen en zou ook de relatie tussen beeldende kunst en architectuur bevorderen. Oo De motie vraagt de positie van de Amstelveense kunstenaars binnen deze regeling te benoemen.

Stieneke Kruijer (GroenLinks): 'Kunstwerken in de buitenruimte dragen positief bij aan de leefbaarheid van onze gemeente'

Gekoppeld aan dit bericht


Reacties