Minister Blok bijgepraat over Amstelveense woonagenda
AMSTELVEEN - Minister Blok (Wonen en Rijksdienst) heeft afgelopen maandag (26 oktober 2015) een bezoek gebracht aan Amstelveen. Na ontvangst door het college van burgemeester en wethouders is gesproken over de Woonagenda 2015-2018 die momenteel in voorbereiding is. Ook is een bezoek gebracht aan twee Amstelveense projecten.
De woningmarkt bereikt in Amstelveen haar fysieke grens: er is nog ruimte voor circa 1.800 nieuwbouwwoningen. Deze schaarste noodzaakt tot duidelijke keuzes in de Woonagenda, hier is met minister Blok uitgebreid over gesproken.
[caption id="attachment_3174" align="alignleft" width="300"] Minister Blok (rechts) in het raadhuis met Maaike Veeningen, Herbert Raat en Mirjam van t Veld' (vlnr)[/caption]
Middeninkomens
Wethouder Herbert Raat (VVD): ’Om de woningmarkt in beweging te krijgen willen we met name bouwen voor de middeninkomens. Vooral voor deze groep is er weinig aanbod, terwijl de vraag groot is.
Noodzaak tot transformeren
Daarnaast zouden we leegstaande kantoorgebouwen graag transformeren voor studentenhuisvesting. Onlangs hebben we hierover een advies aangeboden aan het Rijk. Hierin staat de noodzaak om bij ontwikkelingen in de omgeving van de luchthaven een brede, integrale afweging van alle belangen te maken. Alleen daardoor kan bereikt worden dat de luchthaven en de omgeving elkaar op de juiste manier versterken en aanvullen’.
Dr. Plesmansingel en William Boothlaan
Ruim 32% van de woningen (13.300) in Amstelveen zijn zogenoemde sociale woningen. Wooncorporatie Eigen Haard heeft er circa 10.000 in haar bezit. Het college vindt het belangrijk dat deze woningen goed onderhouden zijn. Tijdens het bezoek van de minister liet bestuurder Bert Halm een renovatieproject aan de Dr. Plesmansingel zien. Ook werd een bezoek gebracht aan seniorenwoningen aan de William Boothlaan.
Achtergrond
Het rijk heeft de Woningwet herzien waarbij gemeenten en huurders een sterkere rol krijgen richting woningcorporaties. De gemeenten moeten hiervoor een woonvisie opstellen. Het toezicht op de corporatiesector wordt versterkt en corporaties, huurders en gemeenten maken prestatieafspraken over wat er lokaal nodig en mogelijk is. De Amstelveense woonagenda is in voorbereiding. Naar verwachting behandelt de gemeenteraad deze in maart. De prestatieafspraken met Eigen Haard moeten uiterlijk volgende zomer rond zijn.