Ook in Amstelveen enorme piek in positieve testen
Amstelveen - Net als landelijk, is vandaag ook in Amstelveen sprake van een recordaantal positieve coronatesten. Er werden vandaag 279 positieve testen bij Amstelveners geregistreerd, waarmee het vorige dagrecord werd verpulverd.
De zeer hoge dagscore (coronadashboard) komt mede doordat gisteren niet alle positieve testen werden geregistreerd. Twee dagen geleden was er ook al sprake van een record aantal positieve testen in Amstelveen: op 5 januari ging het om 157 positieve testen binnen 24 uur, vandaag dus om 279.
Gemiddeld genomen werden over de afgelopen 7 dagen 143 Amstelveners positief getest, ook dat gemiddelde was nog nooit zo hoog. Landelijk loopt, ondanks de recordscores aan positieve testen, de ziekenhuisbezetting terug.
In vergelijking met omliggende gemeentes komt Amstelveen vandaag nog relatief redelijk uit de bus: per 100.000 inwoners werden in Amstelveen gemiddeld 307,2 mensen positief getest. In de hele Amsterdam-Amstelland regio ligt dat aantal op 407,1. Amsterdam is regiokoploper met 421,7 positieve testen per 100.000 inwoners.
Uit cijfers van de GGD (zie hier) bleek eerder deze week dat tot aan deze week 18 procent van de gevaccineerde Amstelveners een booster heeft gekregen.