Pierebadjesproblematiek: Amstelveen hoopt op gedoogconstructie net als in Amsterdam

Amstelveen - Naar Amsterdams voorbeeld, hoopt gemeente Amstelveen dat de Omgevingsdienst Noord-Holland ook in Amstelveen een tijdelijke gedoogsconstructie toestaat om de pierebadjes hier weer open te kunnen stellen.

Zes van de zeven pierebadjes in Amstelveen werden eerder deze week gesloten op last van de Omgevingsdienst NH. Met uitzondering van het badje in het Broersepark, beschikken de Amstelveense badjes (nog) niet over de juiste waterzuiveringsinstallaties om zo aan de nieuwste normen voor waterkwaliteit te kunnen voldoen. Amsterdam kampt met hetzelfde probleem, maar daar mogen de meeste badjes na eerdere onderhandelingen en afspraken wel open dankzij een gedoogconstructie die tot 2029 geldt, zo meldde Het Parool deze week.

Desinfectiemiddelen
Amstelveen, dat kennelijk in tegenstelling tot Amsterdam niet in een eerder stadium in overleg ging met de Omgevingsdienst, heeft de Omgevingsdienst nu ook verzocht om in afwachting van een structurele oplossing, toepassing van desinfectiemiddelen binnen een gedoogconstructie toe te staan. Dus vergelijkbaar met de situatie in de gemeente Amsterdam. Tot op heden heeft Amstelveen hiervoor nog geen toestemming.

Herkeuring
Wel is er inmiddels toestemming om het speelbadje in Bovenkerk weer open te stellen. Amstelveen heeft direct na de constatering dat de waterkwaliteit toch niet voldoende was in de gemeentelijke badjes, een herkeuring aangevraagd. 'Zodra de resultaten beschikbaar zijn, wordt beoordeeld of heropening mogelijk is. Daarnaast zullen de speelbadjes, op het moment dat ze weer open mogen, intensief worden beheerd, gereinigd en gemonitord,' meldt het College van B en W. Het College van B en W besloot deze week in overleg met AmstelveenSport dat kinderen tot en met 4 jaar gratis terecht kunnen in De Meerkamp zolang de speelbadjes gesloten zijn.

Op kritische vragen van raadslid Jacqueline Solleveld-Olthoff van Burgerbelangen Amstelveen stelt het College van B en W dat de 'ontwikkelingen bij andere gemeenten vanzelfsprekend worden gevolgd en dat relevante ervaringen worden meegenomen'. Vragen van raadslid Jacqueline Höcker van GOED! voor Amstelveen zijn momenteel nog niet officieel beantwoord.

Meer nieuws

Kunst & Cultuur gisteren 12:10

Nieuw Amstelveens Cultuurfonds stelt €900.000 beschikbaar voor lokale cultuur

Amstelveen - Culturele initiatiefnemers in Amstelveen kunnen vanaf nu een financiële bijdrage aanvragen bij het nieuwe Amstelveens Cultuurfonds (ACF). De gemeente Amstelveen en het Zadelhoff Cultuur Fonds (ZCF) stellen hiervoor de komende drie jaar gezamenlijk jaarlijks €300.000 beschikbaar. In totaal gaat het om €900.000 voor culturele en artistieke initiatieven in de stad.

Politiek gisteren 08:10

Actief voor Amstelveen stelt vragen over gekraakte panden aan Amsteldijk Noord

Amstelveen - Actief voor Amstelveen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over twee panden aan de Amsteldijk Noord die volgens de partij zijn gekraakt. De partij zegt signalen te hebben ontvangen van buurtbewoners over overlast en zorgen over de leefbaarheid en veiligheid in de omgeving. Raadslid Gonnie van Rietschoten vraagt het college welke mogelijkheden er zijn om tegen de kraakacties op te treden.