Politie doet grote lachgas-vangst: bijna 900 volle flessen in Amstelveense garagebox

Politie Basisteam Amstelveen (Instagram)

Amstelveen - De Amstelveense politie heeft afgelopen week liefst 864 volle lachgasflessen in beslag genomen die waren opgeslagen in een Amstelveense garagebox. 

De politie kwam de garagebox, gesitueerd in de Operabuurt in de wijk Bankras-Kostverloren, op het spoor na een tip van een inwoner, die had gezien dat er regelmatig een vrachtwagen lading loste bij de box.

De politie deed afgelopen donderdag een instap bij de garage en verwachtte aanvankelijk vuurwerk aan te treffen gezien de tijd van het jaar. Maar in de box stonden zes pallets gevuld met lachgasflessen, goed voor 1641 kg lachgas. Ook werden 85.000 ballonnen aangetroffen en in beslag genomen, zo meldt de politie op sociale media.

De politie wist ook een verdachte aan te houden, die momenteel vast zit.

Meer nieuws

Algemeen gisteren 16:36

Nieuwe rotondes Oranjebaan officieel geopend

Amstelveen - De twee nieuwe rotondes op de Oranjebaan zijn op vrijdag 11 juli 2025 officieel geopend door Herbert Raat, wethouder Verkeer van Amstelveen, en Marja Ruigrok, vicevoorzitter van de Vervoerregio Amsterdam. Met het hijsen van de vlaggen van de gemeente Amstelveen en de Vervoerregio markeerden zij de samenwerking.

Algemeen gisteren 13:52

Duurzaamheidsvisie Amstelveen sterk, uitvoering vraagt aanscherping

Amstelveen - De gemeente Amstelveen heeft stevige ambities op het gebied van duurzaamheid en wil daarmee vooruitlopen op landelijke en Europese doelen. Dat blijkt uit een onderzoek van de rekenkamer naar het beleid tussen 2020 en 2025. Hoewel het huidige beleid nog tekortschiet om alle doelen te behalen, ziet de rekenkamer duidelijke inzet én kansen voor verbetering in sturing, voortgang en realiteitszin.

Algemeen gisteren 13:12

Jessica Snoek benoemd tot bestuurslid van Stadsfonds Amstelveen

Amstelveen - Tijdens de Raadsvergadering van 9 juli jl. is Jessica Snoek door de gemeenteraad benoemd als bestuurslid van Stadsfonds Amstelveen. Zij volgt Daan Kroone (voorzitter KHN Amstelland, eigenaar van DAY tapas bar en van Sunday Amstelveen) op, die wegens drukke werkzaamheden zijn bestuursfunctie als vertegenwoordiger van de horeca neerlegt.

Algemeen gisteren 11:15

Gemeenteraad stemt in met voorstel PvdA en CDA: 'eerlijke indexatie voor culturele instellingen'

Amstelveen - De gemeenteraad heeft woensdagavond 9 juli ingestemd met een voorstel van de PvdA en het CDA om beter te kijken naar de loongevoeligheid van culturele instellingen. De motie, die op het nippertje werd aangenomen met 19 stemmen voor en 17 tegen, vraagt het college om te onderzoeken of, en voor welke instellingen, maatwerk nodig is bij subsidiëring.

Evenementen & Activiteiten gisteren 09:59

De Bibliotheek Amstelland organiseert Maakplaats Zomerweek in juli en augustus

Amstelveen - Kinderen die in de zomervakantie hun handen uit de mouwen willen steken én graag met techniek bezig zijn, kunnen deze zomer terecht bij de Maakplaats Zomerweek van de Bibliotheek Amstelland. Tijdens vier interactieve middagen duiken jonge deelnemers in de wereld van programmeren, bouwen en digitale creativiteit.