RIVM registreert 160 coronabesmettingen in Amstelveen (3-16 feb)

Testafname in de drive-in teststraat in de RAI Amsterdam

Amstelveen - Het RIVM heeft tussen 3 en 16 februari 2021 160 corona-gevallen in Amstelveen geregistreerd. Dat blijkt uit de wekelijkse update van het RIVM.

In de vorige periode (27 januari - 9 februari) ging het om 152 positieve test-registraties. Daarmee is het aantal vastgestelde besmettingen dus licht opgelopen, nadat eerder een daling was ingezet. De besmettingsgraad in Amstelveen ligt nu op 174,5 per 100.000 inwoners, vergelijkbaar met regiogemeenten Aalsmeer (178,9) en Ouder-Amstel (178,2).

In Uithoorn (281,6), Amsterdam (239,6) en Diemen (240,4) ligt de besmettingsgraad hoger. (Amstelveen, Aalsmeer, Uithoorn, Ouder-Amstel, Amsterdam en Diemen behoren tot de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland)

In de genoemde periode (3-16 feb) werden 3 ziekenhuisopnames van Amstelveners gemeld door het RIVM en 1 corona-gerelateerd sterfgeval.

GGD Amsterdam Amstelland maakt in de loop van de week bekend hoeveel mensen  er afgelopen week getest zijn in Amstelveen: landelijk werd er minder getest, mede door het winterweer. De GGD-teslocaties waren ook tijdelijk gesloten vanwege gladheid.

Meer nieuws

Amstelveen van voorheen gisteren 20:55

Amstelveen van voorheen (528)

Amstelveen - AmstelveenZ.nl duikt op zondagen in het verleden van Amstelveen en toont daarbij foto’s van vroeger. Er was de laatste weken veel te doen over de Cultuurstrip, dus in aflevering 528 gaan we terug naar de tijd dat de cultuurstrip nog het Cultureel Centrum was met bioscoop Oscar.

Gezondheid & welzijn gisteren 09:00

Van sportblessure tot nieuwe heup: orthopedische zorg dichtbij in Ziekenhuis Amstelland

Amstelveen - Pijn bij het lopen, een knie die blijft opspelen na het sporten of een heup die beperkingen geeft: klachten aan botten en gewrichten kunnen een flinke impact hebben op het dagelijks leven. Wie weer zonder pijn wil wandelen of sporten, wil vooral weten: waar kan ik snel en goed terecht? Bij Ziekenhuis Amstelland kunnen patiënten terecht voor vrijwel het hele spectrum aan orthopedische zorg – van sportblessures en botbreuken tot een nieuwe heup of knie. Dichtbij huis, met korte lijnen en persoonlijke aandacht.

Algemeen 10 okt 2026 15:15

Einde apart inzamelen PMD-afval in zicht: Amstelveen wil in 2028 over op nascheiding

Amstelveen - Het College van B en W voelt zich genoodzaakt per 2028 af te stappen van de huidige manier van het inzamelen van PMD-afval. Amstelveners scheiden nu plastic-, metaal en drankverpakkingen vooraf, maar nascheiding heeft de toekomst. De kosten van de omzetting bedragen zo'n anderhalf miljoen euro, maar leveren daarna besparing op.

Gezondheid & welzijn 10 okt 2026 15:00

Keizer Karelpark Tandartsen bestaat 10 jaar

Amstelveen - Deze maand bestaat Keizer Karelpark Tandartsen 10 jaar. De praktijk aan de Lindenlaan begon in 2016 letterlijk vanaf nul met een baliemedewerker, een tandarts en nog geen enkele patiënt. Inmiddels werken er meerdere tandartsen en specialisten en komen er dagelijks jong en oud over de vloer.

Algemeen 10 okt 2026 14:00

The sky is niet langer the limit in Amstelveen: bezuinigingen en lastenverzwaring om te kunnen blijven investeren

Amstelveen - Om Amstelveen de komende jaren financieel gezond te houden, voorbereid te zijn op financiële tegenvallers en te kunnen blijven investeren in de stad heeft het College van B en W (bestaand uit PRO, VVD, D66) vanaf 2027 een lastenverzwaring voor inwoners en een serie bezuinigingmaatregelen aangekondigd. Financieel wethouder Marijn van Ballegooijen (PRO) over de gemeentelijke begroting voor 2027: 'The sky is niet langer the limit in Amstelveen. We hebben echt nagedacht over slimme keuzes maken.'

Columns 10 okt 2026 09:00

Column Geertje Visser: Gekraakt

Amstelveen - Deze zomer zijn drie miljoenenvilla’s aan de Amstel gekraakt. Toen ik dat las, was mijn eerste reactie “goh, goed zeg!” Dat was niet echt een onderbouwde mening, maar meer een Pavlovreactie. Toen ik een jaar of veertien was, luisterde ik namelijk veel naar de Heideroosjes. Voor wie de Heideroosjes niet kent, dat was de Limburgse punkband die doorbrak met liedjes als Tering Tyfus Takketrut, Ze Smelten De Paashaas en Sjonnie en Anita. “Oh ja, die!” – ik hoor het u denken.