Tran en Sels winnen succesvol georganiseerd NK bij NTC Amstelveen
Amstelveen - Bij NTC Amstelveen vonden van 7 tot en met 15 december de Nationale Kampioenschappen (rolstoel)Tennis plaats. Ondanks de afwezigheid van Tallon Griekspoor en Botic van den Zandschulp werd het toernooi zeer goed bezocht.
Frans Poel, manager NTC Amstelveen, over de succesvolle week: “Na het afzeggen van Tallon en Botic was het even afwachten hoeveel bezoekers eropaf kwamen. Maar met een recordaantal bleek het toernooi niet van hen afhankelijk te zijn. Tennis leeft, dat was wel te merken. En het publiek werd ook zondag weer beloond met tennis van een hoog niveau”.
Damesenkel
De damesenkel werd gewonnen door Lian Tran Zij won van de pas 18-jarige reizende ster Joy de Zeeuw, die haar basis op het NTC heeft. Het werd 6-0 en 6-2. De Zeeuw won afgelopen maand haar eerste internationale toernooi, maar Tran was gewoonweg te vast. Ook voor haar mokerslagen.
Herenenkel
Bij de heren was Jelle Sels de beste. Hij versloeg Elgin Khoeblal die eerder in het toernooi opzien baarde met spectaculair tennis. Jelle is echter al jaren succesvol op de internationale tour (wereldranking van 290) en een maatje te groot, 6-4 en 6-2.
Rolstoeltennis
Ook het rolstoeltennis was van hoog niveau. De damesenkel werd gewonnen door Aniek van Koot, het herenenkel door Ruben Spaargaren. Beide wereldtoppers hadden het niet eenvoudig.
De Koot won in de halve finale nipt van talent Lizzy de Greef (7-6 derde set) en Spaargaren won in de finale van zijn dubbelpartner Tom Egberink met 7-6 in de derde set.
Geslaagd evenement
Frans Poel: 'Met best veel trots kijk ik terug op een zeer geslaagd evenement. In fijne samenwerking met organisator KNLTB, heeft mijn team keihard gewerkt om het tot een succes te maken. Wij hebben de spelers en organisatie zo goed mogelijk verzorgd. Park de Kegel is ook uitermate geschikt voor grote events en toernooien. Mede doordat de spelers in ons eigen naastgelegen Grand Hotel Amstelveen kunnen overnachten. Ze kunnen zo direct vanuit de kamer naar het centrum lopen of rollen natuurlijk.'
Ziggo live
Frans Poel vond dat het NK terecht aandacht kreeg: 'Dat de finales live op Ziggo werden uitgezonden vond ik ook best cool en doet eer aan een echt NK. En als echte Amstelvener vind ik het extra leuk dat het in onze mooie stad georganiseerd wordt,' besluit Poel.