Amstelveen - Uit een onderzoek onder omwonenden, weggebruikers en bedrijven rond de werkzaamheden aan de A9 tussen Badhoevedorp en Holendrecht blijkt dat het draagvlak voor het project hoog blijft. Tegelijkertijd zien deelnemers verbeterpunten, vooral als het gaat om de duidelijkheid en tijdigheid van informatie.
Dat blijkt uit de nieuwste Publieksmonitor van Rijkswaterstaat over het project A9 Badhoevedorp-Holendrecht (A9BAHO), onderdeel van de weguitbreiding Schiphol-Amsterdam-Almere (SAA). Met dit periodieke onderzoek wil Rijkswaterstaat inzicht krijgen in hoe de omgeving de werkzaamheden ervaart en of de communicatie daarover aansluit bij de informatiebehoefte.
Veel deelnemers en groot draagvlak
Aan de meest recente meting deden 1129 omwonenden mee, het hoogste aantal tot nu toe. Uit het onderzoek blijkt dat 95 procent van de respondenten het project kent en er waardering voor heeft. Het draagvlak voor de werkzaamheden blijft groot: 72 procent van de omwonenden, 75 procent van de weggebruikers en 92 procent van de bedrijven staat positief tegenover het project.
Hoewel er begrip is voor de werkzaamheden, ervaart ongeveer een derde van de omwonenden en weggebruikers veel hinder. Die wordt vooral veroorzaakt door omleidingen en afsluitingen. In vergelijking met eerdere metingen wordt er juist minder geluidsoverlast ervaren.
Informatiebehoefte verschilt per groep
De meeste deelnemers zijn tevreden over de informatievoorziening, al zien onderzoekers bij omwonenden een lichte daling in tevredenheid. Vooral de duidelijkheid en tijdigheid van informatie kan volgens respondenten beter.
De informatiebehoefte verschilt per doelgroep. Omwonenden zoeken vooral informatie over de planning van werkzaamheden, weggebruikers willen weten hoe lang afsluitingen duren en bedrijven zijn vooral geïnteresseerd in de aard en omvang van het werk.
Ook de manier waarop mensen informatie willen ontvangen verschilt. Omwonenden geven de voorkeur aan een brief of informatie via een huis-aan-huisblad, terwijl weggebruikers en bedrijven vaker online kanalen gebruiken.
Communicatie verbeteren
Rijkswaterstaat wil de uitkomsten van het onderzoek gebruiken om de communicatie te verbeteren. Zo wil de organisatie eerder informeren over hinder en afsluitingen en twee keer per jaar een vooruitblik geven op de werkzaamheden. Daarnaast wil Rijkswaterstaat bewoners stimuleren om gebruik te maken van online middelen, zoals de nieuwsbrief, het online bezoekerscentrum en de digitale hinderkaart, waar actuele informatie over afsluitingen en omleidingen te vinden is.
De werkzaamheden aan de A9 maken deel uit van de verbreding en vernieuwing van de snelweg tussen Badhoevedorp en Holendrecht, een traject dat de komende jaren nog impact heeft op de omgeving.
Afsluiting dit weekend
Let dit weekend extra op: van vrijdag 3 april 20.00 uur tot dinsdag 7 april 05.00 uur is de A9 afgesloten in de richting van Haarlem tussen knooppunt Holendrecht en knooppunt Badhoevedorp. Ook de verbindingsweg van de A4 vanuit Den Haag en Schiphol naar de A9 richting Haarlem en de toerit 6b-Aalsmeer zijn dan dicht. Verkeer wordt omgeleid via de A2, A10 en A4, waardoor extra reistijd van 10 tot 30 minuten kan ontstaan.