Ziekenhuis Amstelland ontvangt vier co-sleepers dankzij steun Vaillantfonds

Mieke Moller, Kim Oudejans, Marijn Osterop en Monique van Kooten

Amstelveen - De afdeling Verloskunde van Ziekenhuis Amstelland heeft donderdag 3 september vier co-sleepers in gebruik genomen. De bedjes zijn aangeschaft dankzij financiële steun van het Vaillantfonds en komen voort uit een wens uit de Wensbank. 

Ze helpen moeders om hun pasgeboren baby tijdens het herstel na de bevalling veilig en gemakkelijk dichtbij te houden. Mieke Möller, bestuurder van Ziekenhuis Amstelland, en Monique van Kooten van het Vaillantfonds overhandigden de co-sleepers officieel aan teammanager Kim Oudejans en obstetrie- en kwaliteitsverpleegkundige Marijn Osterop.

Een co-sleeper is een babybedje dat direct aansluit op het ziekenhuisbed van de moeder. De transparante zijkant kan worden neergeklapt. Hierdoor kan zij haar baby gemakkelijk zien, aanraken en naar zich toe schuiven.

Vooral na een keizersnede is dat waardevol. Moeders kunnen hun baby dan vaak nog niet zelf uit een gewoon bedje tillen. Met een co-sleeper kunnen zij hun kindje toch troosten, voeden en verzorgen. Ook draagt de nabijheid bij aan het contact en de hechting tussen ouder en baby.

Mieke Moller, Kim Oudejans, Marijn Osterop en Monique van Kooten vlnr.jpg

DichterBij vanaf het allereerste begin

'De eerste dagen na een bevalling zijn intensief, zeker wanneer een moeder herstelt van een keizersnede', vertelt Kim Oudejans, teammanager Verloskunde & Gynaecologie. 'Met een co-sleeper hoeft zij minder vaak hulp te vragen om haar baby bij zich te hebben. Dat geeft rust, vertrouwen en meer zelfstandigheid. Tegelijkertijd helpt het ons om moeder en kind zo goed mogelijk samen te begeleiden.'

De nieuwe bedjes sluiten aan bij ‘DichterBij’, de strategie van Ziekenhuis Amstelland. Deze staat voor zorg die medisch goed én persoonlijk en dichtbij is.

'De co-sleepers maken heel concreet wat we met DichterBij bedoelen', zegt bestuurder Mieke Möller. 'Ze brengen moeder en baby letterlijk dichter bij elkaar en ondersteunen moeders om tijdens hun herstel zoveel mogelijk zelf voor hun kindje te zorgen.'

Wens met blijvende betekenis

Het Vaillantfonds financierde de aanschaf van alle vier de co-sleepers. 'Met deze bijdrage investeren we in iets heel wezenlijks: de nabijheid tussen ouder en kind', vertelt Monique van Kooten. 'De co-sleepers krijgen zo betekenis voor veel gezinnen.'

De behoefte aan co-sleepers werd ingediend bij de Wensbank van Ziekenhuis Amstelland. Hier kunnen patiënten, naasten en medewerkers wensen delen die bijdragen aan betere en persoonlijkere zorg. Samen met betrokken organisaties en partners wordt vervolgens bekeken welke wensen kunnen worden vervuld.

Wensen kunnen worden ingediend via WISH3.nl of direct in de Wensbank in het ziekenhuis.

Meer nieuws

Wonen vandaag 14:33

BAN Towers Amstelveen: plan voor 159 appartementen

Amstelveen - Op de locatie van de Volvo Bangarage op bedrijventerrein Legmeer in Amstelveen Zuid bestaan  plannen voor de realisatie van 159 appartementen. De projectnaam: Ban Towers. 

Algemeen vandaag 13:12

Oud-burgemeester Bas Eenhoorn op bezoek: 'Ik houd Amstelveen nog steeds in de gaten'

Amstelveen - Voormalig waarnemend burgemeester van Amstelveen, Bas Eenhoorn, is vandaag met alle egards ontvangen door het College van B en W tijdens een bezoekje aan Amstelveen. Eenhoorn was tussen oktober 2017 en mei 2019 waarnemend burgemeester van de gemeente, een periode waarin hij indruk maakte door zijn enorme bestuurlijke kennis en ervaring.

Algemeen vandaag 12:56

Hekken rond onafgebouwde woning aan J.C. van Hattumweg na maandenlange stilstand

Amstelveen - Amstelveen heeft hekken laten plaatsen rond een onafgebouwde woning aan de J.C. van Hattumweg 110, waar de bouwwerkzaamheden al meer dan een halfjaar stilliggen. De eigenaar is volgens de gemeente niet bereikbaar en omwonenden maken zich zorgen over de situatie. Ook wordt onderzocht of de verleende omgevingsvergunning kan worden ingetrokken.

Algemeen vandaag 10:34

Wijkcentrum De Bolder viert 50-jarig bestaan met feestmaand

Amstelveen - Wijkcentrum De Bolder bestaat 50 jaar en viert dat de hele maand oktober met verschillende activiteiten. Het jubileum werd op donderdag 1 oktober officieel geopend in aanwezigheid van bezoekers, vrijwilligers en burgemeester Tjapko Poppens. De komende weken staat het wijkcentrum in het teken van ontmoeting, herinneringen en activiteiten voor de buurt.

Algemeen vandaag 09:00

Van keuken tot complete benedenverdieping: Philippo Keukens neemt steeds meer uit handen

Amstelveen / Aalsmeer - Aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer vind je Philippo Keukens. Hier kun je terecht voor binnen- en buitenkeukens, bijkeukens en maatwerk voor de rest van het interieur. Maar wie tegenwoordig een keuken bij Philippo koopt, kan er ook voor kiezen om een groot deel van de verbouwing en afwerking uit handen te geven.

Politiek gisteren 16:34

Burgerbelangen Amstelveen waakt voor verdere tegenvallers bij verbouwing Cultuurstrip

Amstelveen - De lokale politieke oppositiepartij Burgerbelangen Amstelveen (bbA) wil dat het College van B en W de gemeenteraad vanaf nu ieder kwartaal gaat informeren over de voortgang van de verbouwing van de Cultuurstrip en ook direct waarschuwt bij dreigende vertraging of verdere financiële tegenvallers. De verbouwing pakt nu al miljoenen euro's duurder uit dan aanvankelijk was begroot.