Lange en keiharde lockdown: bijna alles gaat op slot

Amstelveen - Nederland gaat voor een periode van minimaal 5 weken op slot, zo heeft premier Rutte vanavond bekend gemaakt.

De lockdown duurt tot en met 19 januari 2021. Alle niet-essentiele winkels moeten dicht en  de scholen worden gesloten, evenals alle publiek toegankelijke locaties.

  • Alleen onderwijs op afstand (kinderopvang alleen voor kwetsbare kinderen en kinderen van ouders met cruciale beroepen)
  • Alle niet-noodzakelijke winkels dicht (e.g. bouwmarkten krijgen take away-mogelijkheden)
  • Alle publiek toegankelijke locaties gesloten (e.g. geen diners meer bij hotels, kapsalons dicht)
  • Maximaal 2 gasten thuis (met kerst 3 gasten), groepsgrootte buiten max 2p
  • Alle binnensportlocaties sluiten (buiten sporten mag beperkt max 2p)
  • Dringend advies: blijf thuis, geen onnodige reizen tot half maart (vakantiehuisjes rond feestdagen toegestaan)
  • Dringend advies: werk thuis tenzij het echt niet anders kan (ov alleen voor noodzakelijke reizen)

Rutte wees erop dat er geen andere keus meer is. 'Het coronavirus hoeft maar 1 keer geluk te hebben om over te springen' zo sprak hij. Ook gaf hij aan dat elke dag landelijk 60 mensen overlijden aan corona.

Hij roemde het zorgpersoneel dat al maanden op het tandvlees loopt en bedankte hen. 'Van jullie wordt het meest gevraagd. Dank jullie wel'.

Het was voor de tweede keer dat Rutte vanuit het torentje het Nederlandse volk toesprak - en de boodschap was duidelijk: er moet hard worden ingegrepen. De premier gaf ook aan dat er nog meer veerkracht nodig is.

Meer nieuws

Algemeen vandaag 17:05

Vliegtuigspotters in de rij voor Air Force One

Amstelveen - Veel vliegtuigspotters hebben zich vandaag verzameld om de diverse regeringstoestellen voor de NAVO-top te zien en te fotograferen. Zij wachten vooral ook op het hoogtepunt: de komst van de 'Air Force One', het regeringstoestel van Donald Trump. 

Evenementen & Activiteiten vandaag 14:25

Open dag brandweerkazerne Amstelveen op zaterdag 28 juni

Amstelveen - De brandweerkazerne aan de Oranjebaan in Amstelveen opent op zaterdag 28 juni zijn deuren voor het publiek. Tijdens deze open dag krijgt iedereen een kijkje achter de schermen bij de brandweer.

Algemeen vandaag 09:12

Levi volgt Velorisa op als nieuwe kinderburgemeester

Amstelveen - Op vrijdag 20 juni is de nieuwe kinderburgemeester van Amstelveen gekozen voor het schooljaar 2025-2026. Levi, 11 jaar, uit groep 7 van de basisschool Michiel de Ruyter, gaat komend schooljaar alle kinderen van de stad vertegenwoordigen.

Algemeen gisteren 11:10

Koninklijke onderscheiding voor Amstelvener Pieter Doevendans

Amstelveen - De in Amstelveen wonende prof. dr. Pieter Doevendans is vrijdag 20 juni benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege zijn uitzonderlijke verdiensten binnen de cardiologie. De Utrechtse locoburgemeester Eelco Eerenberg reikte deze bijzondere koninklijke onderscheiding uit bij zijn afscheid als hoogleraar.